Archiwum szkolnej strony PSP Obrazów
  • STRONA GŁÓWNA
  • 2017/2018
    • 2017/2018 - Semestr I >
      • BIBLIOTEKA
      • PROJEKTY
      • SPORT
      • SUKCESY >
        • SUKCESY - ARTYKUŁY
      • WOLONTARIAT
      • Z ŻYCIA SZKOŁY
    • 2017/2018 - Semestr II >
      • BIBLIOTEKA
      • PROJEKTY
      • SPORT
      • SUKCESY >
        • SUKCESY - ARTYKUŁY
      • WOLONTARIAT
      • Z ŻYCIA SZKOŁY
  • 2016/2017

SUKCESY - ARTYKUŁY

Konkurs plastyczny Bohaterom Sandomierszczyzny 29 maja 2018 r.

Wyróżnienie dla Mai Mroczek w konkursie plastycznym "Bohaterom Sandomierszczyzny w 100-lecie Odzyskania Niepodległości"
"Bohaterom Sandomierszczyzny w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości" pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny i fotograficzny, który 29 maja 2018 uroczyście podsumowano w sandomierskiej "budowlance". Konkurs odbył się w ramach VI edycji konkursu międzyszkolnego "Sandomierszczyzna moja mała Ojczyzna".
Wyróżnienie w kategorii prace plastyczne otrzymała uczennica klasy pierwszej Maja Mroczek. 

Zdjęcia


Uczniowie ze SP w Obrazowie po raz kolejny w wojewódzkim finale  Ogólnopolskiego Turnieju BRD 


Jak co roku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie była organizatorem eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 24 kwietnia. Czteroosobowe drużyny ze szkół podstawowych naszej gminy rozwiązywały testy wiedzy z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego oraz pierwszej pomocy, a także pokonywały sprawnościowy tor przeszkód.

I miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Obrazowie, II miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bilczy, III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Głazowie, IV miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kleczanowie.

Drużyna ze SP w Obrazowie w składzie: Olga Cichoń, Aleksandra Bidas, Tomasz Płaza i Jakub Wilczewski reprezentowała gminę Obrazów w eliminacjach powiatowych, które odbyły się 15 maja, w Sandomierzu.

W rywalizacji uczniów ze szkół podstawowych powiatu sandomierskiego najlepsi okazali się uczniowie naszej szkoły, a tym samym zakwalifikowali się do eliminacji wojewódzkich.
To już czwarty raz z rzędu uczniowie ze SP w Obrazowie znaleźli się w wojewódzkim finale.
W dniu 17 maja w Nowinach, stanęli do rywalizacji z najlepszymi drużynami z 12 powiatów.

Tutaj obok wiedzy teoretycznej musieli wykazać się umiejętnościami praktycznymi w trakcie jazdy po torze przeszkód, a także po miasteczku ruchu drogowego. Ponadto musieli wykazać się fachową umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.
W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła V miejsce.

Uczniowie otrzymali dyplomy i podziękowania od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty.
Podziękowanie otrzymała również p. Marzanna Bączkowska za trud włożony w przygotowanie uczniów
do turnieju. Turniej ten był okazją do popularyzowania: przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się
po drogach oraz roweru jako ekologicznego środka transportu i rekreacji.

Na szczególne wyróżnienie zasługuje Olga Cichoń, która zajęła IV m. wśród 48-u uczestników, za znajomość teoretyczną oraz Tomasz Płaza i Jakub Wilczewski, którzy przejechali bezbłędnie po miasteczku ruchu drogowego.

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom!  



Picture

Natalia i Julia – finalistkami konkursów przedmiotowych Organizowanych przez Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty

Łacińska sentencja: Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo, sic homo doctus fit non vi, sed saepe (Kropla drąży kamień nie siłą, lecz częstym spadaniem, tak też człowiek nie staje się uczonym gwałtownie, lecz przez to, że często się uczy) odzwierciedla filozofię pracy z uczniem zdolnym w szkole: systematyczną, pozalekcyjną, często weekendową - a nawet feryjną naukę pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotu; wymagającą samodyscypliny, gdyż należy opanować treści z klas programowo wyższych.
We wszystkich szkołach podstawowych województwa świętokrzyskiego odbyły się 3 konkursy przedmiotowe (język polski, matematyka, język angielski), a w gimnazjach 12. Jak podkreślił Świętokrzyski Kurator Oświaty, Kazimierz Mądzik, w tym roku każdy uczeń musiał bardziej się wykazać, by zostać finalistą, wyższy był też poziom trudności konkursów. Tym bardziej cieszy sukces dziewcząt z naszej szkoły:

• Natalia Trznadel z kl. VI szkoły podstawowej została finalistką I Wojewódzkiego Konkursu z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2017/2018 (z powiatu sandomierskiego tylko 5 uczniów zakwalifikowało się do finału); opiekun - p. Joanna Jędrycha

• Julia Marzec z kl. III b gimnazjum została finalistką XVI Wojewódzkiego Konkursu z Fizyki dla uczniów dotychczasowych gimnazjów oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu województwa świętokrzyskiego w roku szkolnym 2017/2018 (z powiatu sandomierskiego tylko 4 uczniów zakwalifikowało się do finału); opiekun - p. Maria Rewera.
                                           Gratulujemy sukcesu Uczennicom, Rodzicom, Nauczycielom!


Picture

Konkurs Piosenki Ekologicznej

24 kwietnia 2018 r. o godz.9:00 w Szkole Podstawowej nr 4 w Sandomierzu odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Ekologicznej.

Konkurs adresowany był do uczniów szkół podstawowych. W tym przedsięwzięciu mogli wziąć udział amatorzy - soliści. Każdy uczestnik wykonywał jedną piosenkę o tematyce przyrodniczo–ekologicznej.

Celem konkursu była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży treści ekologicznych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ochronę środowiska, kształtowanie postaw szacunku i odpowiedzialności za stan środowiska oraz propagowanie wspólnego śpiewania i muzykowania.


W w/w konkursie wzięły udział uczennice z naszej szkoły Oliwia Bańcerowska - klasa II
i Kaja Rogowska - klasa III.

Dziewczynki popisały się na scenie swym kunsztem artystycznym i zostały nagrodzone:
Kaja zdobyła I miejsce, a Oliwia wyróżnienie.


Opiekunkami uczennic były pani Edyta Wałaszczyk i pani Małgorzata Podlesińska.


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Powiatowy konkurs Sudoku  MISTRZ SUDOKU ZIEMI SANDOMIERSKIEJ

Już po raz VIII w Publicznej Szkole Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie odbył się POWIATOWY KONKURS SUDOKU „MISTRZ SUDOKU ZIEMI SANDOMIERSKIEJ”. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Świętokrzyski Kurator Oświaty – Pan Kazimierz Mądzik, Wójt Gminy Klimontów Pan Marek Goździewski, Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jerzego Ossolińskiego w Klimontowie Pani Elżbieta Czajkowska.

Konkurs ma na celu popularyzację łamigłówek liczbowych wśród młodzieży szkolnej, rozwijanie logicznego myślenia, przewidywania, dostrzegania związków pomiędzy poszczególnymi etapami rozumowania.

W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół powiatu sandomierskiego, w wieku 12-16 lat. Nasza szkołę reprezentowały uczennice klasy V: Olga Cichoń i Aleksandra Stępień. Każdy zawodnik otrzymał trzy diagramy sudoku. Rozwiązanie polegało na umieszczeniu w każdym wierszu, każdej kolumnie i każdym z dziewięciu mniejszych kwadratów wszystkich cyfr od 1 do 9.

Mistrzem Sudoku Ziemi Sandomierskiej została osoba, która poprawnie wykonała to zadanie w jak najkrótszym czasie.

Miło poinformować, że uczennica Olga Cichoń wywalczyła wyróżnienie.

Do konkursu uczennice przygotowywała p. Marzanna Bączkowska.

Wyróżnienie dla Klaudii Polaczek z klasy III b

24 marca 2018 r. dwie uczennice Publicznego Gimnazjum w Obrazowie brały udział w konkursie XVII Wiosna Poetycka zorganizowanym przez Collegium Gostomianum w Sandomierzu. Były to: Klaudia Polaczek z kl. III b
i Karina Roda z kl. II b.

W zmaganiach recytatorskich wzięło udział: 13 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i 18 uczniów szkół gimnazjalnych z powiatów: sandomierskiego, staszowskiego, tarnobrzeskiego, opatowskiego.
Jury podkreśliło wysoki i wyrównany poziom zmagań konkursowych oraz doceniło recytację w wykonaniu Klaudii Polaczek, która otrzymała wyróżnienie.

Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami oraz pucharami, które uroczyście wręczył Dyrektor I LO Collegium Gostomianum – Pan Krzysztof Zieliński.

Nasza uczennica odczuwa ogromną satysfakcję nie tylko dlatego, że Jury doceniło jej recytację, ale także dlatego, że w przypadku ubiegania się o przyjęcie do I LO może otrzymać w toku rekrutacji dodatkowe
2 punkty.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczennice do konkursu przygotowywała Wioletta Pietruszka. 

Turniej Jednego Wiersza

Krzysztof Orawiec – uczeń klasy IIc Publicznego Gimnazjum w Obrazowie jest autorem jednego z najlepszych utworów nadesłanych na Turniej Jednego Wiersza organizowanego w ramach XVII edycji „Wiosny Poetyckiej” przez I Liceum Ogólnokształcące Collegium Gostomianum w Sandomierzu.

Wyniki konkursu zostały zamieszczone 22 marca 2018 roku na stronie internetowej Collegium Gostomianum,
a wręczenie nagród i dyplomów odbyło się 24 marca 2018 roku podczas konkursu recytatorskiego.

Krzysztof zdobył wyróżnienie w kategorii uczniów gimnazjów. Fakt ten cieszy tym bardziej, że uczeń napisał wiersz o urokach swojej Małej Ojczyzny. Mamy nadzieję, że to pierwszy, ale nie ostatni taki krok w edukacji polonistycznej Krzysztofa.

W tym samym konkursie udział brała również Klaudia Polaczek.

 Opiekunem uczniów była Wioletta Pietruszka. 

IX Międzygminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej - 15 marca 2018 r.

Nasza placówka gościła 15 marca 2018 roku uczniów i opiekunów z gmin: Lipnik, Klimontów, Obrazów, Wilczyce i miasta Sandomierz, którzy podczas IX –go Międzygminnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej zaprezentowali swoje wysokie umiejętności wokalne i językowe.

Organizatorami konkursu byli nauczyciele języków obcych i muzyki Publicznej Szkoły Podstawowej
w Obrazowie: Pani Marzena Świątańska, Pani Katarzyna Stefańska, Pani Magdalena Latała
i Pani Ewa Krzemińska. 


Uczniowie występowali w dwóch kategoriach: klas 4-6 szkoły podstawowej (kategoria I)
i klasy 7 szkoły podstawowej i klas 2-3 oddziałów gimnazjalnych (kategoria II) .

Jury po burzliwych obradach przyznało następujące lokaty:

KATEGORIA I:
1 MIEJSCE – Oliwia Jalowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lipniku
2 MIEJSCE – Roksana Zimoląg – Szkoła Podstawowa w Darominie
3 MIEJSCE – Julia Gierczak – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sandomierzu
WYRÓŻNIENIA – Maria Kapsa – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sandomierzu
                              Julia Strugała – Szkoła Podstawowa w Obrazowie (z oddziałami gimnazjalnymi)
KATEGORIA II:
1 MIEJSCE – Julia Szczerowoda - Szkoła Podstawowa w Obrazowie (z oddziałami gimnazjalnymi)
2 MIEJSCE – Klaudia Kaca – Gimnazjum Katolickie w Sandomierzu
3 MIEJSCE – Gabriela Bednarczyk - Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu
WYRÓŻNIENIA – Patrycja Chuchmała - Szkoła Podstawowa w Obrazowie (z oddziałami gimnazjalnymi)
                               Aleksandra Greszta - Szkoła Podstawowa nr 4 w Sandomierzu
                               Marta Kołacz - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sandomierzu
                                Julia Motyła - Szkoła Podstawowa w Bilczy
                             
Nagrodzeni uczestnicy otrzymali statuetki (za zajęcie 1 miejsca), nagrody i dyplomy ufundowane
przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w gminie Obrazów, która od lat wspiera
to przedsięwzięcie, uznane przez Kuratorium Oświaty w Kielcach, jako przykład Dobrej Praktyki.

Dziękujemy za wsparcie finansowe Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
i dyrekcji Szkoły Podstawowej w Obrazowie (z oddziałami gimnazjalnymi).

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za przybycie i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy

Zdjęcia

Projekt z klasą! Detektywi historii na tropie

Detektywi historii na tropie. Szkoła moich rodziców i dziadków: edukacja w II Rzeczpospolitej i PRL-u na przykładzie Szkoły Podstawowej w Obrazowie (1919-1989) to tytuł projektu edukacyjnego realizowanego przez grupę 12 uczniów klasy VI pod opieką merytoryczną nauczycielki historii, p. Joanna Jędrychy, inicjatorki  i organizatorki przedsięwzięcia.

Zadaniem młodzieży jest realizacja zadań pogrupowanych w obszary tematyczne: NAUCZYCIEL ( prezentacja sylwetek wybranych pedagogów, metod nauczania, warunków pracy i płacy, anegdot z życia szkoły); UCZEŃ  ( sposoby spędzania czasu wolnego: przerwy, wycieczki i wyjścia, zainteresowania i pasje, dawne przybory szkolne i podręczniki, strój, kary i nagrody, sposób oceniana); SZKOŁA ( baza lokalowa, dawne tradycje szkolne i uroczystości, ludzie tworzący społeczność szkolną); ODDECH HISTORII: nauka po ustanowieniu obowiązku szkolnego, walka z analfabetyzmem na wsi, nauka w II RP w świetle ówczesnej prasy; PRL; VIVAT SCHOLA!: (opracowanie autorskiego scenariusza widowiska o dawnym życiu w szkole i przedstawienie do z okazji Dnia Edukacji; nagranie filmu ze spektaklu, przeprowadzenie ewaluacji projektu w formie jakościowej videosondy oraz ilościowej – za pomocą formularzy google; opis wydarzenia w mediach lokalnych).

Detektywi historii znaleźli się w gronie laureatów VIII edycji ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era pn. Projekt z klasą ( wzięło w nim udział 602 szkoły z całej Polski). Nagrodą jest grant w kwocie 1000 zł na organizację działań. Ponadto, Publiczna Szkoła Podstawowa w Obrazowie otrzymała tytuł Dobrze zaprojektowanej szkoły, poświadczający, że w placówce podchodzi się do edukacji 
  w sposób nowoczesny a młodzież ma otwarte głowy i chęć do działania. 

Powered by Create your own unique website with customizable templates.
  • STRONA GŁÓWNA
  • 2017/2018
    • 2017/2018 - Semestr I >
      • BIBLIOTEKA
      • PROJEKTY
      • SPORT
      • SUKCESY >
        • SUKCESY - ARTYKUŁY
      • WOLONTARIAT
      • Z ŻYCIA SZKOŁY
    • 2017/2018 - Semestr II >
      • BIBLIOTEKA
      • PROJEKTY
      • SPORT
      • SUKCESY >
        • SUKCESY - ARTYKUŁY
      • WOLONTARIAT
      • Z ŻYCIA SZKOŁY
  • 2016/2017